Satış ve Danışma Hattı: 0850 840 18 14 Türkçe

Kamera Sistemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Teknoloji ve elektronik sistemler günümüzde geliştikçe bizlerde yaygın olarak bu duruma tanık oluyoruz, teknolojinin bize getirdiği en büyük avantajlardan..

Teknoloji ve elektronik sistemler günümüzde geliştikçe bizlerde yaygın olarak bu duruma tanık oluyoruz, teknolojinin bize getirdiği en büyük avantajlardan birisi güvenlik sistemleridir. Güvenlik sistemleri sektörlere göre farklı kategorilere ayrılmaktadır fakat günümüzde en çok tercih edilen ve en çok çözüm sunankamera sistemleri korunması ve denetlenmesi gereken alanlar için üretilmiş teknolojik ve elektronik bir üründür. CCTV olarak da isimlendirilmektedir (Kapalı Devre Televizyon Sistemi).

Her ürünün farklı ve çeşitli modelleri olduğu gibi kamera sistemlerinin de kullanım alanlarına göre üretimleri bulunmaktadır. Güvenliği, denetimi ve izlenmesi gereken yerleri günümüz teknolojisiyle telefon veya bilgisayar ortamından gerçekleştirebilmek mümkün.Kamera Sistemleri İçin Neler Gerekli?

Kullanacağınız alana uygun kamera.

Kamera sistemlerinize uygun DVR (Kayıt cihazı).

Kameralar ve diğer cihazlar arasında bağlantı yapabilmek için CCTV kablosu gerekmektedir..

Gemi, uçak, araba, benzinlik veya gaz dolumu gibi alanlarda “Halogen Free” kablo tavsiye edilmelidir.

DVR Kayıt cihazınıza uyumlu veya bilgisayarınıza uyumlu HDD (Harddisk). Harddisk kapasitesi ne kadar geniş olursa o kadar daha fazla kayıt yapabilirsiniz.

Kamera sistemi bilgisayar ortamında kayıt edileceği ve izleneceği için “DVR card” donanımına sahip olmalısınız.

Kameralarınızdan en iyi verimi alabilmek için en kalitelisini seçerken kablo ve adaptör gibi malzemeleri de göz ardı etmemek gerekir.

Kamera sistemleri ne kadar kaliteli olursa olsun, kalitesiz malzemeler ile çalıştırıldığında iyi bir görüntü alamayabilirsiniz.Kamera sistemleriKamera Sistemleri Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bir çok kamera çeşitinin bulunması hepsinin farklı bir kullanım alanı olduğunun belirtisidir. Kameraları kullanmak istediğiniz alana göre tercih etmenizde fayda olacaktır.

Örneğin, banka gibi alanlarda çözünürlüğü yüksek kameralar tercih edilmektedir sebebi ise olumsuz durumlarda para ve miktar gibi önemli detayları net bir şekilde tekrar görebilmek içindir.

Lens seçimlerinde de dikkat edilmesi gereken yerler vardır, uzak bir mesafeyi görüntü kalitesini bozmadan kayıt altına almak ve izleyebilmek için lens seçiminide isteğinize göre belirleyebilirsiniz.

Gece görüşü için ir kamera(gece görüşlü), ofis ve kapalı alanlarda modern olan dome kameraları tercih edebilirsiniz.

Tozlu ve sürekli hava kirliliği bulunan ortamlarda dome kamera yerine, muhafazalı olan ir kamera tercih etmenizde fayda olacaktır.Diğer haberler