Satış ve Danışma Hattı: 0850 840 18 14 Türkçe

Çevre Güvenlik Sistemleri

 Çevre Güvenlik Sistemleri Hakkında Kısa Bilgiler 

 

Çevre Güvenlik Sistemleri neyi korumak istediğinize göre ikiye ayrılır;

Görünür sistemler kullanılabilir;

Amaç; saldırganı caydırmak ve kaçırmaktır.

Görünmez sistemler kullanılabilir;

Amaç; saldırganı yakalamak ve adli makamlara teslim etmektir.

Bu iki ana sistem tipi, birbirleriyle kombine edilerek daha güvenli bölgeler oluşturulabilir.

Çevre Güvenliğin Önemi

 

Ne istiyoruz?

 

Korkutup kaçırmak.

Caydırmak,

Yakalamak,

Resimlemek veya videoya kaydetmek,

Kim olduğunu öğrenmek

Ne olduğunu görmek,,

Nasıl olduğunu daha sonra izlemek vs.

Herşeymümkün. Yeter ki ne yapmak istediğimizi bilelim.  

 

çevre_güvenlik

KIZILÖTESİ ALGILAMA SİSTEMİ    

alarm_güvenlik

 

Kızılötesi (Kızılaltı, IR veya Infrared) ışınım, dalgaboyu görünür ışıktan uzun fakat terahertz ışınımından ve mikrodalgalardan daha kısa olan elektromanyetik ışınımdır. Teknolojide kabul edilen ismi olan infrared Latince'de aşağı anlamına gelen infra ve ingilizce kırmızı anlamına gelen red kelimelerinden oluşmaktadır ve kırmızı altı anlamına gelir. Kırmızı görünür ışığın en uzun dalgaboyuna sahip rengidir. Kızılötesi ışınımın dalgaboyu 750 nanometre ile 1 mikrometre arasındadır. Normal sıcaklığındaki insan vücudu 10 mikrometre civarında ışıma yapar.  

 

MILES FİBER OPTİK ÇEVRE 

Fiberoptik ya da Optik fiber, kendi boyunca içinden ışığın yönlendirebildiği plastik veya cam fiberlerden oluşmuş bir optik fiberdir. Optik fiberler diğer iletişim malzemelerine oranla uzun mesafelerdeki veri iletişiminin daha hızlı ve yüksek değerlerde yapılabilmesine olanak verdikleri için fiberoptik haberleşme sistemlerinde çok sıklıkla kullanılmaktadırlar. Metal kablolar yerine fiber kabloların kullanılmasının nedeni, daha az kayba neden olmaları ve elektromanyetik etkileşimden etkilenmemeleridir. Optik fiberler aynı zamanda birçok sensör (alıcı) ve benzeri uygulamaların yapımında oldukça sık olarak kullanılmaktadırlar.

 

Çevre Güvenlik Sistemleri neyi korumak istediğinize göre ikiye ayrılır;

 

Görünür sistemler kullanılabilir;

Amaç; saldırganı caydırmak ve kaçırmaktır.

 

Görünmez sistemler kullanılabilir;

Amaç; saldırganı yakalamak ve adli makamlara teslim etmektir.

 

Bu iki ana sistem tipi, birbirleriyle kombine edilerek daha güvenli bölgeler oluşturulabilir.

 

kamera_alarm

 

Çoğu suç, dürtüsel değildir, bu nedenle suçlular genellikle önceden bölgede inceleme yaparlar.

Saldırgan veya Vandallar buna göre görünür sistemleri çoğu zaman dikkate alır. 

Bizde, gerekli olan görünür ve görünmez güvenlik önlemlerini alırız.

 

Çözüm; fiziki durum ve şartlara göre kullanılan algılama sistemlerinin CCTV ve merkezi haritasalyazılımlarla sorunsuz entegrasyonundadır.

 

SNAKE ÇİTÜSTÜ VE DUVARİÇİ F/O KABLOLU

güvenlik_sistemi

    

çitin ortasından veya duvardan döşenmiş bir fiber optik kablonun çit veya duvar üzerinde  algıladığı mekanik titreşimleri elektrik sinyallerine 2dönüştürmesi sonucu meydana gelir. Ve akustik titreşim şiddetine göre alarm olarak verdirilir.

 

DPP (PPS + RFC) ÇİFT TEKNOLOJİLİ YERALTI

güvenlik_alarm_izmir

    

DPP Sistemi, PPS Sıvı Basınçlı ve RFC Radyo Frekans yeraltı çevre güvenlik sistemlerinin kombine edilmiş halidir.

 

Görünmez yeraltı sistemi olup yüksek seviye güvenlik algılama sistemlerinden biridir. Bu sistemden ne havada uçan ne de karada kaçan yakalanmadan geçebilir.

 

 BAŞLICA UYGULAMA ALANLARI;

 Nükleer Santraller, Güç İstasyonları, Su Şebeke ve Havzaları, Uydu Fırlatma Merkezleri, Enerji  Şalt Sahaları, Yayın Kuruluşları, Lojistik Alanlar, Serbest ve Gümrüksüz Bölgeler, Boru hatları Güvenliği, Benzin istasyonları, Petrol Rafinerileri, Gaz Dolum Tesisleri, BTC İstasyonları, Uluslararası Hava Limanları, Apron Bölgeleri, Askeri Hava Üsleri, Askeri  ve Sivil Hangarlar, Tren İstasyonları, Demiryolu Güvenliği, Hızlı Tren Güzergah Güvenliği, Metro Güzergah Güvenliği, Rüzgar Türbin Sahaları, Rüzgar Türbinleri, Solar Panel Sahaları, Solar paneller, GSM Baz İstasyonları, TV Yayın İstasyonları, Askeri Bölgeler, Nato ve Askeri Kışlalar, Mühimmat Depoları, Hidroelektrik Barajlar, Termik Santraller, Ülke Sınırları, Sınır Karakolları, Güvenlikli Alanlar, Kırmızı Bölge, Uluslararası Limanlar, Askeri Deniz Üsleri, Stadyumlar, Oyun alanları, Yaz-kış olimpiyatları, Elçilik Binaları, Konsolosluklar, Başbakanlık Konutları, Cumhurbaşkanlığı Köşkleri, Devlet Binaları  

 

 

GPS PLUS YERALTI SIVI BASINÇLI

izmir_alarm

    

içi, donmayan ve buharlaşmayan bir çeşit sıvı ile doldurulmuş olan iki adet birbirine paralel elastiki hortuma yerüstünden ve yer altından gelen sismik titreşimleri elektronik ortamda sentezleyerek etkinin tam yerini 100 mtlikzonebazında saptamakla gerçekleşir.

 

PPS NOKTASAL YERALTI 

alarm_sistemi_izmir

    

 içi, donmayan ve buharlaşmayan bir çeşit sıvı ile doldurulmuş olan iki adet birbirine paralel elastiki hortuma yerüstünden ve yeraltından gelen sismik titreşimleri, elektronik ortamda sentezleyerek etkinin tam yerini 1-3 mtsapmayla bularak gerçekleşir.